oConsulting GmbH

Gedimino bokštas

Muziejai

Audio gidas

0:00
0:00

Kontaktai

Adresas:

Pilies muziejus buvo atidarytas 1960 m., nuo 1968 m. jis tapo Lietuvos nacionalinio muziejaus padaliniu. Gedimino pilies ekspozicija supažindina su XIV a. II pusės bei XVII a. pradžios Vilniaus pilių rekonstrukciniais maketais, ginkluote, ikonografine senojo Vilniaus medžiaga. Bokšto viršuje įrengta apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria nuostabi Vilniaus panorama.

Aukštutinės pilies atsiradimą pasakoja graži legenda. Vieną kartą kunigaikštis Gediminas išvykęs medžioti apsistojo Šventaragio slėnyje. Užmigęs susapnavo nuostabų sapną – ant kalno Neries ir Vilnios upės santakoje stovi didžiulis geležinis vilkas ir staugia taip, lyg staugtų šimtas vilkų. Nubudęs kunigaikštis Gediminas klausė savo žynio Lizdeikos, ką sapnas galėtų reikšti. Lizdeika išpranašavo, kad jog ten, kur staugė vilkas, išaugs gražus ir didis miestas, o žinia apie jį pasklis visame pasaulyje.

 

Ekskursijų kainos:

lietuvių kalba grupei iki 20 žmonių – 10 Eur, užsienio kalba grupei iki 5 asmenų – 10 Eur, užsienio kalba grupei iki 20 žmonių – 15 Eur. Pakilti į kalną galima keltuvu.

Keltuvas

2003 m. Vilniuje pradėjo veikti keltuvas, kuriuo nuo Gedimino kalno papėdės iki viršūnės gali pakilti visi norintieji. 71 metro ilgio trasą keltuvas į kalną pakyla per 35 sekundes, o visa pakilimo procedūra su keleivių įlipimu ir išlipimu trunka apie minutę. Vienu metu kilti į kalną gali 16 žmonių. Kylant į kalną, matyti nuostabus miesto vaizdas su Neries upe. Keltuvas taip pat pravers senyvo amžiaus žmonėms, tėvams su mažais vaikais. Jis kyla iš Nacionalinio muziejaus uždarojo kiemo, į kurį galima patekti nuo Neries upės pusės.

Darbo laikas:
gegužė-rugsėjis: I–VII 10.00-19.00, kasa dirba iki 18.30 val.
spalis-balandis: I–VII 10.00-17.00, kasa dirba iki 16.30 val.

Bilietų kaina:
1,5 Eur suaugusiems pasikelti ir nusileisti, 1 Eur suaugusiems pasikelti arba nusileisti,
1 Eur moksleiviams, pensininkams pasikelti ir nusileisti, 0,6 Eur suaugusiems pasikelti arba nusileisti,
nemokamai ikimokyklinio amžiaus vaikams, vaikų globos namų auklėtiniams, žmonėms su negalia.

Atsiliepimai

Komentuoti